Obserwatorzy

czwartek, 9 stycznia 2014

Markery do wanny :)

Witajcie,
Dzisiaj mamy dla Was kolejną propozycję na umilenie kąpieli :) tym razem udało mi się kupić (w CSW w Toruniu) Markery do wanny. Niestety w komplecie są tylko 3 kolory:( i w porównaniu do poprzednich farbek żelowych ich cena jest większa, ale za to mają inne właściwości, dające inne i trochę lepsze dla większych dzieci możliwości.
Markery są praktycznie bezzapachowe, mają ładne, wyraziste kolory i są bardzo poręczne do trzymania, nawet do małych rączek, zdecydowanie nadają się też dla małych dzieci w wieku 3 lat. A większym też sprawią sporo frajdy, bo można robić dzięki nim obrazki które coś przedstawiają, Mazaki na "sucho" zostawiają cienki dość "tępy" ślad ale po lekkim zmoczeniu, malują wyraziste i dość grube kreski, jeśli za bardzo się je zamoczy to "farba" spływa, ale w niczym to nie przeszkadza, Po zaschnięciu obrazki utrzymują się dopóki nie zmyjemy ich wodą, nawet po długim kilkudniowym pozostawieniu mazaków na kafelkach, obrazki zmyły się z samą wodą bez najmniejszego problemu. Na skórze też można nimi malować ale tu może się zdarzyć, że będzie opór przy ich zmywaniu, chociaż większych problemów też nie było. Farba z mazaków wychodzi po przyciśnięciu końcówki, więc nie ma też obawy, że będzie nam z nich nagle leciało jakoś dużo farby, bo dozuje się ona do końcówki mazaka,właśnie po dociśnięciu jej do podłoża. Na allegro widziałam też fajne zestawy z większą ilością kolorów. Mazaki te są bardzo wydajne ale myślę, że jak nam się skończą to zainwestujemy w kolejne :) Fajne jest to, że można nimi spokojnie malować po kafelkach, ale trzeba uważać na fugi, bo jest ostrzeżenie, że może być problem z ich zmyciem z nich. My takiego problemu nie mieliśmy, ale lepiej najpierw sprawdzić gdzieś w niewidocznym miejscu albo uważać, zeby się nie zabrudziły. Takie mazaki też fajnie powinny się spisać w kabinie prysznicowej, ale tu już w zależności z czego ta kabina jest wykonana, żeby potem nie było, że się nie zmyło;)

plusy:
kolory
wyrazistość
zmywalność
łatwość w rysowaniu
zapach
kształt do trzymania
zasychalność
nietoksyczność

minusy:
brak :)

Nad tymi mazakami nie trzeba się długo zastanawiać, w przeciwieństwie do poprzednich farbek. No i te nadają się zarówno dla małych jak i dużych dzieci :) zdecydowanie Polecamy, a sami kupimy na pewno więcej kolorów :)
1 komentarz:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...