Obserwatorzy

wtorek, 24 czerwca 2014

Abstraburak
   Witajcie :) ostatnio razem z moimi znajomymi z roku ( aż 4 osoby łącznie ze mną ;) Hania, Janusz, Ola i ja ) pod okiem naszej Pani Profesor Barbary Kaczorowskiej, zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne dla dzieci.


   Tu możecie podejrzeć jak przebiegały warsztaty w profesjonalnym obiektywie, bardzo fajne zdjęcia więc zachęcam, na warsztaty zabrałam Kubusia, więc i jego tu się sporo załapało na zdjęciach :) : 
to mój raport z warsztatów: 

    W dniu 20 czerwca 2014 roku w Domu kultury w Toruniu, zostały zorganizowane warsztaty plastyczne pt. „Abstraburak”. Na warsztaty mógł przyjść każdy, przed warsztatami została zorganizowana akcja reklamowa, przygotowane i rozwieszone plakaty, rozniesione ulotki, oraz poinformowane zostały placówki do których uczęsczają dzieci. Warsztaty były bezpłatne i dostępne dla każdego bez względu na wiek. Warsztaty miały na celu, stworzenie abstrakcyjnego obrazu, używając do tego celu naturalnych farb, które dzieci tworzyły same z przedmiotów, owoców i warzyw, które możemy znaleźć codziennie na naszych stołach czy w kuchni. Chodziło o pokazanie dzieciom, że codzienne przedmioty i czynności, mogą być wykorzystywane również w niecodzienny sposób, do wyrażania siebie, zabawy czy też właśnie do działań plastycznych. Przygotowane zostały cztery stanowiska z różnymi przedmiotami i różnymi artykułami spożywczymi. Na pierwszym stanowisku znajdowały się artykuły sypkie, które dzieci same barwiły i mieszały. Na kolejnym stanowisku znajdowały się owoce i warzywa z których dzieci przygotowywały kolorowe soki. Trzecie stanowisko zawierało wszystko potrzebne do zrobienia kolorowych kisielków. Na ostatnim stanowisku znajdowały się owoce i warzywa z których dzieci tworzyły własne stemple i „pędzle”. Na środku znajdowało się zagruntowane płutno o wymiarach 3m na 2 m. Dzieci zostały zaopatrzone w ochronne kombinezony i imienne plakietki, oraz zostały podzielone na mniejsze grupy, które w trakcie warsztatów zamieniały się po kolei stolikami i na każdym stanowisku próbowały czegoś innego. Uczestnicy, w trakcie mogli tworczo eksperymentować z dostępnymi materiałami, oraz w dowolny sposób nanosić wytworzone przez siebie „farby” i „narzędzia” na płutno. Można było również próbować, wąchać, dotykać i oglądać wszystko co znajdowało się na stanowiskach. W trakcie i po warsztatach wykonana zostala dokumentacja zdjęciowa. Po zakończeniu warsztatów, nastąpiło podsumowanie i podziękowanie. Płutno z gotowym dziełem, zostało wywieszone przed siedzibą Domu kultury przy ulicy Sienkiewicza. 

fot. ja i Janusz
plakat Janusz
 

6 komentarzy:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...