Obserwatorzy

niedziela, 18 grudnia 2016

Sensorycznie i Plastycznie - pomysły na prezent dla dziecka święta 2016

Było elektronicznie to teraz trochę bardziej sensorycznie. Czyli zabawki, które wspierają małą motorykę i sprawiają całą masę dobrej zabawy :)

Na początek może trochę magicznie, czyli sprytna plastelina, na rynku dostępna jest cała masa róznych rodzajów. My mamy plastelinę zwykłą i zmieniającą kolor pod wpływem ugniatania i zmiany temperatury. Taka plastelina to dobra zabawa i do tego fajne doświadczenie w obserwacji tego jak zmienia się ona pod wpływem różnych czynników.
Sprytna Plastelina Metaliczna Złota
Kolejną super rzeczą są wszelkiego rodzaju piaski kinetyczne i podobne masy plastyczne,my mamy dużo różnych rodzajów, każdy ma trochę inne właściwości, piasek kinetyczny rusza się  i ma super właściwości do budowania i formowania, inne masy takie jak piankowa czy też pucholina, również świetnie się lepią i budują ale są inne w dotyku i mają inne własciwości, więc warto przetestować rózne rodzaje :) My trzymamy masy w różnych pudełkach a do zabawy świetnie sprawdza się "kuweta" dla kota, ale oczywiście kupiona tylko w celu pojemnika na piasek :) dzięki temu unikniemy rozsypywania się piasku po całym domu a mamy dość dużą powierzchnię do lepienia 

Kinetic Sand, piasek plażowy - Kinetic Sand


Kolejną rzeczą która się u nas świetnie sprawdza to Playmais z tych chrupków można lepić co tylko przyjdzie nam do głowy, do tego są naturalne i bezpieczne dla dzieci. można je kroić ciąć, zgniatać, są z nami już od przedszkola i nadal sprawiają wielką kreatywną frajdę.

Znalezione obrazy dla zapytania chrupki do lepienia

Fajnym sensorycznym gadżetem jest też gumowy serek z myszkami, które można przeciskać przez dziurki
SEREK Z MYSZKAMI zabawka sensoryczna
No i oczywiście niezastąpiona, tradycyjna ciastolina, u nas idzie jej cała masa, a ostatnio fajnie sprawdził się zestaw dentysta, jest w nim wiertełko które się kręci i wiele więcej super akcesoriów do leczenia ciastolinowych zębów. 
Znalezione obrazy dla zapytania play doh dentysta
 


9 komentarzy:

  1. Today I will make a? Rolex Daytona?examination and we'll take a look at one of the Rolex Watches Online more modest.?The Breitling Watches is a cheap watch pretty simple and what that means is that you can expect a high level of Replica Handbags and easily pass as an original.This is something that should be desired in a Hermes Handbags false criticis.Let's go and start the best replica Rolex Watches Online.

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...